Południowobałtycka Akademia Teatru Niezależnego
Jesteś zainteresowany teatrem?
Chciałbyś zostać performerem ulicznym, tancerzem, choreografem, aktorem, reżyserem, dramatopisarzem?
Chciałbyś rozwinąć swoje zdolności przywódcze i nauczyć się organizowania wydarzeń?
Chciałbyś stać się częścią ekskluzywnej grupy animatorów kultury i mieć szansę wpłynąć na wielu ludzi?
Jeśli odpowiedziałeś “tak” na którekolwiek z wyżej wymienionych pytań - Południowobałtycka Akademia Teatru niezależnego pomoże Ci w osiągnięciu Twoich celów.
Sopocka Scena Off de BICZ poszukuje młodych ludzi, zainteresowanych uczestnictwem w życiu społecznym, chcących przyczynić się do jego zmiany na lepsze. Nasz teatr rozpoczyna nowy międzynarodowy projekt - Południowobałtycka Akademia Teatru Niezależnego – narzędziem zmian społecznych (South Baltic Academy of Independent Theatre – a Tool of Social Change (BAIT))
Głównym celem Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego jest wychowanie kolejnego pokolenia animatorów kultury i społecznych poprzez doświadczenia teatralne. Oferujemy treningi w Polsce i na Litwie osobom mieszkającym w rejonie Południowego Bałtyku (Polska, Litwa, Szwecja, Dania, Niemcy oraz obwód Kaliningradzki).
Nasza oferta:
trzyletnia nauka pod bacznym okiem wykładowców i trenerów BAIT
innowacyjna metodologia “wzmocnienia” i aktywacji młodzieży
zajęcia:
Zajęcia Teatralne: gry i ćwiczenia integracyjne, gry budujące grupę i zaufanie, ćwiczenia budujące świadomość ciała, ćwiczenia budujące świadomość przestrzeni, impostacja głosu, śpiew, ruch, improwizacje ruchowe indywidualne i w grupie, improwizacje na tekście indywidualne i grupowe, krótkie sceny, dialogi, monologi, interpretacja tekstu, przygotowanie roli
Ćwiczenia taneczne, takie jak: improwizacje, ćwiczenia rytmiczne, równowaga, różne techniki i style tańca, krótkie etiudy taneczne, synchronizacja grupy, choreografia w grupie, duecie i solo, podstawy choreografii
Sztuka lalkowa: style i techniki, teatr lalkowy i przedmiotu, ćwiczenia z teatru lalkowego i przedmiotu
Teatr uliczny: szczudła, pokazy ognia, nowy cyrk, busking, żonglerka
Historia teatru i dramatu
Dramaturgia: adaptacja prozy, adaptacja poezji, pisanie scenariusza teatralnego, konstrukcja dramatu i pisanie dramatu
Podstawy psychologii i pedagogiki
Ekologia
Lider w działaniu: komunikacja, rozwiązywanie konfliktów i psychologia, zarządzanie, ewaluacja działań
Teatr w akcji: społeczny, terapeutyczny, animacja, integracyjne przykłady działań teatralnych
Planowanie i zarządzanie projektem, ocenianie rezultatów projektów; fundusze na wydarzenia kulturalne; sponsoring; fundraising, planowanie budżetu
Rozwój lokalny w krajach Południowego Bałtyku: podstawy prawne, przykłady struktur prawnych dla lokalnych działań, polityka samorządowa i rządowa, dobre praktyki w krajach
W ramach programu nauczania przewidziane są wizyty studyjne w różnych organizacjach w rejonie Południowego Bałtyku, oraz centrach kultury i rozwoju społecznego, a także również letnie warsztaty teatralne.
Trzyletnia Akademia jest nieodpłatna, częściowo pokrywamy koszty podróży, zapewniamy zakwaterowanie, jednakże o wyżywienie należy zadbać we własnym zakresie.
Zajęcia będą się odbywać raz w miesiącu w Sopocie (Polska) i dwa razy w roku w Kłajpedzie (Litwa). Każde spotkanie będzie trwało od 3 do 5 dni, a turnusy letnich obozów teatralnych mogą trwać nawet do 14 dni.
Na zakończenie trzyletniej nauki w Akademii, uczestnicy otrzymają dyplomy za uczestnictwo w programie oraz zaświadczenia o zrealizowanym programie zajęć i liczbie zgromadzonych godzin.
Zgłoszenia osób mieszkających w rejonie Południowego Bałtyku będą traktowane priorytetowo (dokładny obszar można sprawdzić na stronie http://en.southbaltic.eu Eligible Area SBP)
Podstawowe wymagania:
podstawowa znajomość języka angielskiego
gotowość do spędzenia do 2 tygodni w Polsce lub na Litwie podczas letnich obozów teatralnych
gotowość na podjęcie nauki trwającej 3 lata
podchodzić z pasja do osiągania swoich celów
Aby brać udział w procesie rekrutacji prosimy o przesłanie poniższych dokumentów do 16 Marca 2012 :
CV
List motywacyjny w którym wyraźnie umotywujesz powody dla których chesz wziąć udział w projekcie
e- mail: offdebicz@sopot.pl
lub na adres:
Sopocka Scena Off de BICZ
al. Mamuszki 2, Sopot,
Teatr Na Plaży